TROCHĘ HISTORII

Historia 12

strzalka_historiaWszystko zaczęło się w roku szkolnym 1991/1992, kiedy 2 września oddano do użytku na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu Szkołę Podstawową nr 67.

strzalka_historiaW 1996 roku społeczność uczniowska wybrała patrona dla swojej szkoły – Jana Marcina Szancera- ilustratora pisarza i scenografa, a 6 maja 1997 roku odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Marcina Szancera Szkole Podstawowej nr 67.

strzalka_historia1999/2000 wprowadzenie reformy oświaty w wyniku, której Szkoła Podstawowa nr 67 została przekształcona w Gimnazjum nr 12. W 2002 roku Szkoła Podstawowa nr 67 im Jana Marcina Szancera przestała istnieć.

strzalka_historia13 października 2001 roku przy okazji obchodów 10-lecia szkoły odbyła  się uroczystość nadania sztandaru Gimnazjum nr 12 w Poznaniu.

strzalka_historiaW roku szkolnym 2004/2005 nasza szkoła brała udział w programie Sokrates – Comenius, co zaowocowało współpracą ze szkołami w Dani, Włoszech i Rumuni.

strzalka_historiaW grudniu 2004 roku Gimnazjum nr 12 uzyskało tytuł „Honorowy Wolontariusz Roku”.

strzalka_historia2 kwietnia 2005 roku nadano imię Jacka Kuronia naszej Szkole.

strzalka_historia27 czerwca 2007 roku uzyskaliśmy „Znak Jakości Interkl@sa„ nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

strzalka_historia11 października 2006 roku odbyło się oficjalne otwarcie pływalni „Atlantis” działającej przy Gimnazjum nr 12 w Poznaniu.

strzalka_historiaW roku szkolnym 2007/2008 Minister Edukacji Narodowej Roman Giertych wprowadził jednolite stroje do szkół tzw. mundurki.

strzalka_historiaOd września 2008 roku nasi uczniowie przystąpili do programu Dreams & Teams organizowanego przez British Council, których zadaniem będzie organizowanie festiwali, imprez sportowych dla dzieci i młodzieży.

strzalka_historiaPo raz pierwszy w dniach 16-20 listopada 2009 roku gościliśmy przedstawiciela Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu, który w ramach edukacji globalnej przybliżył naszym uczniom zasady sprawiedliwości i równości w handlu międzynarodowym.

strzalka_historiaW roku szkolnym 2009/2010 przystąpiliśmy do projektu „Szkoła myślenia” organizowanego przez Gazetę Wyborczą obejmującego zagadnienia  z historii, matematyki i języka obcego aby nauczyć młodzież logicznego myślenia i niestandardowego rozwiązywania problemów.

strzalka_historia1 czerwca 2010 roku naszą szkołę reprezentowało dwoje posłów w XVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Podczas obrad dyskutowano nad funkcjonowaniem samorządów uczniowskich.

strzalka_historiaTego dnia dotarła do nas wiadomość, że Gimnazjum nr 12 uzyskało tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” nadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

strzalka_historiaPierwszego dnia wiosny – 21 marca 2011 roku gimnazjaliści biorący udział w projekcie  Dreams & Teams zorganizowali pierwsze w historii naszej szkoły Igrzyska Talentów dla uczniów szkół podstawowych.

strzalka_historia17 czerwca 2011 w WSNHiD w Poznaniu odbyło się Forum Szkolnych Kół Wolontariatu. Święto Młodych Aktywistów zostało zorganizowane przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną. W przeprowadzonym konkursie nasza szkoła uzyskała tytuł „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi”.

strzalka_historiaPodczas zajęć projektowanych w czerwcu 2011 roku uczniowie Gimnazjum nr 12 postanowili nakręcić teledysk w formie LIP DUP do piosenki zespołu Blenders pt. „Ciągnik”. Był to pierwszy LIP DUB nakręcony przez uczniów publicznej szkoły w Polsce.

strzalka_historiaRok szkolny 2011/2012 stał się rokiem jubileuszowym w związku z 20-leciem naszej szkoły. Postanowiliśmy uczcić ten ważny moment przystępując do programu” Szkoły na krańcu świata”. Naszymi stypendystami zostały dzieci z wioski Jharkot zamieszkanej przez nepalskich Tybetańczyków.

strzalka_historiaW roku 2011/2012 dołączyliśmy do programu „Szkoła z klasą 2.0” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

strzalka_historia18 maja 2012 na Małym Rynku w Krakowie uczniowie naszej „dwunastki” wraz z innymi gimnazjalistami z Polski wykonali Big Dance. Było to związane z dostarczeniem znicza olimpijskiego do Londynu w związku z XXX- tymi Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi.