SPORTOWE

2016/2017

  • Pucharu Polski Kadetów w Zapasach  Jakub Pietrzyk  3f brązowy medal.
  • Puchar Polski w sumo – Miłosz Romanowski 1k złoty medal
  • Mistrzostwa Polski w Sumo- Jakub Pietrzyk 3f zdobył srebrny medal
  • XVI edycji Ligi Halowej Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej chłopców- srebrny medal.
  • Mistrzostw Miasta Poznania w siatkówce dziewcząt – brązowy medal
  • Mistrzostwa Wielkopolski w kat. Juniorów młodszych w biegach przełajowych na dystansie 3000m. Tomasz Przybylak 3c II miejsce
  • Turniej badmintona (turniej zaliczany jest do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej) drużyna chłopców w składzie  Kamil Kopa, Dawid Józwik i Oskar Nowaczyk – II miejsce
  • Turniej badmintona (turniej zaliczany jest do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej) drużyna dziewcząt w składzie Wiktoria Szymkowiak 3g, Olga Maruszyńska 2c oraz Aleksandra Porosa z 1b – II miejsce
  • Tenis stołowy, drużyna w składzie : Kamil Kopa 3c, Jakub Latuszek 3h, Jakub Pydziński z 3h – V miejsce wśród szkól gimnazjalnych w Poznaniu
  • Tenis stołowy, drużyna w składzie Laura Robińska 3b ,Wiktoria Szymkowiak z klasy3g – II miejsce w grupie B (turniej zaliczany jest do Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej).
  • Sztafetowych biegi 27 szkół gimnazjalnych na poznańskiej Malcie : reprezentacja dziewcząt w składzie: Oliwia Misiak, Anna Krzemińska, Anna Szwanke, Oliwia Gramza, Wiktoria Wojtyniak, Klaudia Jeziorowska, Wiktoria Walesiak, Wiktoria Nowak, Barbara Michalska, Oliwia Wawrzyniak i Marta Sibila – brązowy medal: reprezentacja chłopców w składzie: Mikołaj Szubert, Dawid Rzychak, Oskar Musiałowski, Hubert Andrzejewski, Tomasz Przybylak, Jakub Przybylak, Adrian Pałuka, Dawid Okoniewski, Aleksander Łazar oraz Dawid Maćkowiak została sklasyfikowana na 7. miejscu.
  • Mistrzostwach Miasta Poznania w Sumo
    Natalia Szaraniec 1k-  złoty medal
    Igor Skibicki 1k złoty-  złoty medal
  • Mistrzostwach Miasta Poznania w zapasach
    Złoty medal :
    Katarzyna Januła 3c
    Sebastian Warchoł
    Wiktoria Powałowska 1k
    Pietrzyk Jakub  3f
    Srebrny medal:
    Ornatowska Julia 3c
    Daria Komorowska 1k
    Blandzi Wiktor 2j
    Kundegórski Tomasz 1h
    Brązowy medal III m-ce Romanowski Miłosz 1k
  • XXV Międzynarodowy Turniej o Puchar Sobieskiego w zapasach.
    Jakub Pietrzyk 3f złoty medal
  • Mistrzostwa Województwa w zapasach – Nowy Tomyśl 1.04
    I miejsce – Wiktoria Powałowska 1
    II miejsce – Igor Skibicki 1 K
    II miejsce – Daria Komorowska 1 K
    III miejsce – Miłosz Romanowski 1 K
    III miejsce-  Tomasz Kundegórski – I h
    III miejsce – Katarzyna  Januła – III
  • Puchar Polski Kadetów ( zapasy)- Janów Lubelski 31.03 – 2.04
    II miejsce – Jakub Pietrzyk 3
  • Srebrny medal podczas IV turnieju piłkarskiego im. Zbigniewa Forysiaka
  • Dominik Waśkowicz z 2j zdobył srebrny medal w zapasach w stylu klasycznym na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych.
  • Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w Krotoszynie
    Wiktoria Pawałowska z 1 k złoty medal w kategorii wagowej do 67 kg
  • Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Zamościu
     Dominik Waśkowicz  z 2j  srebrny medal w kategorii wagowej do 54 kg

    Jakub Pietrzyk 3f brązowy medal w kategorii wagowej do 69 kg

  • XLIV  Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w Zapasach; Olsztyn 2017
    Wiktoria Powałowska klasa 1k – złoty medal
    Daria Komorowska klasa 1k – złoty medal
    Tomasz Kundegórski  klasa 1h – brązowy medal
  • II Młodzieżowe zawody w udzielaniu pierwszej pomocy
    2 miejsce Aleksandra Bugaj kl. 3g, Julia Pułkowska kl.3e,   Jadwiga Góra
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo – Pyrzyce 27.05.2017
    W swoich kategoriach wagowych medale zdobyli:
    I miejsce – Miłosz Romanowski – I k
    II miejsce – Komorowska Daria – I k, Kundegórski Tomasz I h
    III miejsce Pawałowska Wiktoria – I k, Sarah Gałązka I g
  • Umiem udzielać pierwszej pomocy
    III miejsce Jadwiga Góra kl.3e
    IV miejsce  Aleksandra Bugaj kl. 3g
  • 2.06.2017 VIII Mistrzostwa Gimnazjów w pływaniu sztafetowym:
    I miejsce Gimnazjum nr 12 :Wiktoria Wojtyniak,Julia Królikowska,Wiktoria Nowicka, Jacek Mikołajczyk,Jakub Torbiarczyk,Aleksander Wieloch
    III miejsce Gimnazjum nr 12: Natalia Szaraniec,Nadia Andrukonis,Natalia Nawrocka, Maksymilian Stochaj, Michał Piaszyk,Alan Kasprowicz
  • Zwycięstwo w konkursie pierwszej pomocy i bezpieczeństwa zorganizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Poznania
    Amelia Skrzypczak kl. 3e  i Martyna Fedorowska  kl. 1c
  • Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce
    Złoty  medal zdobyli:
    Tomasz Przybylak w biegu na 1000m
    Oliwia Wawrzyniak w biegu na 1000m
    Srebro medal zdobyli:
    Anna Wojciechowska w skoku wzwyż
    Wiktoria Nowak w biegu przez płotki 80m
    Brązowy medal wywalczyli
    Jakub Pietrzyk – pchnięcie kulą
    Katarzyna Januła w biegu  na 600m.
  • Finał V Ogólnopolskiego Konkursu „Działam bezpiecznie”
    3 miejsce:  Jadwiga Góra kl. 3e , Julia Pułkowska kl. 3e, Aleksandra Bugaj kl. 3g
  • Fregata Family Cup 2017.
    srebrny medal Maksymilian Stochaj z kl. 1k
  • Gimnazjada 2016/2017.
    Gimnazjum 12 zostało wyróżnione i ostatecznie sklasyfikowane na 5. miejscu.
  • Finał  Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  – bieg na dystansie 1000 m Tomasz Przybylak z klasy 3c złoty medal

2015/2016

strzalka_sport Amanda Nowak z klasy 3 H zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet – Stargard Szczeciński 2015

2014/2015

Gimnazjum nr 12 w międzyszkolnej sportowej rywalizacji w ramach Mistrzostw Poznania, po raz kolejny uplasowało się w pierwszej trójce najlepszych szkół. W roku szkolnym 2014/15 zajęliśmy II miejsce!!! Na ten sukces złożyły się następujące osiągnięcia naszych uczniów:

strzalka_sport Gimnazjada w LA – w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zajęliśmy: w kategorii dziewcząt II miejsce , w kategorii chłopców III miejsce:

Złote medale zdobyli:
Wiktor Maćkowiak – bieg na dystansie 2km
Szymon Wiśniewski – pchnięcie kulą
sztafeta 4x100m w składzie: Oliwia Misiak, Basia Michalska, Ola Borek, Kamila Świątek.
Srebrny medal zdobyła:
Ania Kulczyńska – chód sportowy na dystansie 2km
Kacper Biniak – chód sportowy 3 km – miejsce 5
110 przez płotki – Wojciech Marchewka miejsce 4
300 m – Tomasz Przybylak miejsce 5
sztafeta 4×100 m chłopców – miejsce 4

Dziewczęta:
Pchnięcie kulą – Weronika Szukała miejsce 7
Rzut oszczepem – Oliwia Misiak miejsce 4
Skok wzwyż  – Wiktoria Nowak miejsce 4
100 m – Barbara Michalska miejsce 4
300 m – Dominika Henrich miejsce. 5
1000m – Amanda Nowak miejsce 7
300m przez plotki – Julita Plucińska miejsce 6

Wiktor Maćkowiak awansował do Finałów Wojewódzkich XVI Gimnazjady LA i zajął III miejsce w biegu na dystansie 2000m osiągając czas 6:01.89

strzalka_sportJulita Plucińska (3D) wraz z Oliwią Misiak (1B) oraz Ania Zielińska (2A) z Karoliną Szulc (2G) reprezentowały naszą szkołę w piłce siatkowej  plażowej – miejsce 7 i 8

 

strzalka_sportPodczas międzynarodowych zawodów zapaśniczych miejsca na podium zajęli: Amanda Nowak, Weronika Szukała, Jakub Pietrzyk i Paweł Cieślak



strzalka_sportUnihokej – Dziewczęta w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęły 5 miejsce

 

strzalka_sportMistrzostwa Miasta Poznania w Szachach – IV miejsce


strzalka_sportMistrzostwa Miasta Poznania w Piłce Siatkowej dziewczęta zakończyły  na 7 miejscu   strzalka_sport Mistrzostwa Poznania w Piłce Koszykowej Dziewcząt oraz Chłopców – 5 i 6 miejsce

 

strzalka_sportNa międzynarodowym turnieju zapaśniczym rozgrywanym w Czarnym Borze, Amanda Nowak zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 43kg

 

strzalka_sportIndywidualne Biegi Przełajowe: w kategorii rocznik 1999 chłopców na dystansie 2000m V miejsce – Wiktor Maćkowiak. W kategorii rocznik 2000 i 2001 chłopców na dystansie 2000m: miejsce V – Tomasz Przybylak

 

strzalka_sport Karol Górski (3A) oraz Adam Najdul ( 3D) – 5 miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania w tenisie stołowym

 

strzalka_sportAgata Andrzejewska zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Zapasach

 

strzalka_sportAmanda Nowak (2h) zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Zapasach

 

strzalka_sportMiędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Zapasach – I miejsca zdobyli: Amanda Nowak – 44 kg i Szymon Galant – 85 kg


 

2012/2013

strzalka_sportIgrzyska Młodzieży Szkolnej uczestniczyło 49 poznańskich Gimnazjów rywalizujących ze sobą w 15 konkurencjach. Reprezentacje dziewcząt i chłopców  naszej szkoły uzyskały 551 punktów w ogólnej klasyfikacji i wywalczyliśmy III MIEJCIE.


strzalka_sportPo raz pierwszy chłopcy zostali Mistrzami Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych: Olgierd Bartoszak, Albert Bijpost, Dominik Błaszczyk, Hubert Borwiński, Jan Danecki, Daniel Dziekański, Mateusz Kondratowicz, Dawid Klemens, Artur Lisiak i Michał Supiński.


strzalka_sportUbiegłoroczny sukces powtórzyli koszykarzeWicemistrzostwo Poznania wywalczyli: Igor Dzioch, Michał Kot, Michał Majchrzak, Jan Suszczyk, Kamil Żylicz, Jan Stokłosa, Krzysztof Ciszewski, Dawid Olejniczak, Konrad Kawka, Franek Kulczyński i Stachu Cieślak, którzy cały rok szlifowali formę dodatkowo rozgrywając mecze w Lidze Koszykówki.


strzalka_sportIII miejsce zdobyte w sztafecie pływackiej dziewcząt – Mistrzostwa Miasta Poznania w roku szkolnym 2012/2013.


strzalka_sportDoskonale spisali się piłkarze nożni na trawie i w hali, którzy rywalizując z klasami sportowymi poznańskich klubów dotarli do finałów rozgrywek  w składzie: Albert Bijpost, Miłosz Stefański, Kacper Figurski, Kuba Songajło, Jan Danecki, Kajetan Barański, Szymon Grzebyta i Kuba Biernaczyk. Wiele punktów w Gimnazjadzie zdobyły siatkarki i reprezentacje dziewcząt i chłopców w „plażówce”, piłce ręcznej,  tenisie stołowym, szachach, unihokeju a także koszykarki.


strzalka_sportPo raz pierwszy mieliśmy naszego zawodnika w finałach badmintona – Mateusz Knez jest jednak przede wszystkim reprezentantem Polski w szermierce.


strzalka_sportIgrzyska Młodzieży Szkolnej uczestniczyło 49 poznańskich Gimnazjów rywalizujących ze sobą w 15 konkurencjach. Reprezentacje dziewcząt i chłopców  naszej szkoły uzyskały 551 punktów w ogólnej klasyfikacji i wywalczyliśmy 3 MIEJCIE.


strzalka_sportDecydujące znaczenie dla ostatecznego sukcesu miała rozgrywane w maju na stadionie Olimpii Gimnazjada lekkoatletyczna. Pełna mobilizacja i zaangażowanie wszystkich naszych lekkoatletów zaowocowało Wicemistrzostwem Poznania chłopców i czwartym miejscem dziewcząt. Medale w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

  • Paulina Lewandowska – chód – I miejsce (Paulina i Wiktoria Klimczak jest także Mistrzynią Polski w biegach na orientację i Mistrzynią Województwa w chodzie)
  • Jan Suszczyk – skok wzwyż – II  miejsce (rekord szkoły 165 cm)
  • Kuba Chmielewski – rzut dyskiem – II miejsce
  • Michał Kot – 300 m/p. płotki – III miejsce
  • Natalia Pawłowska – skok wzwyż – III miejsce
  • Tuż za podium (IV miejsce) uplasowali się: Paulina Firlej w rzucie dyskiem, Mateusz Kondratowicz w biegu na 300m., Wiktoria Mikołajczak (nasza czołowa siatkarka) w biegu p. płotki, oraz Karol Stroiński w pchnięciu kulą.

strzalka_sportPiłka nożna – Dziewczęta naszej Szkoły awansowały do drugiego etapu 15. edycji turnieju „Coca – Cola Cup”.


strzalka_sportTegoroczne odkrycie to Liga Nordic Walking – trzykrotnie startowaliśmy w marszu dookoła Malty. Licznej grupie naszych gimnazjalistów niestraszne były śnieg, wiatr i upał. Na czele z  Pauliną Lewandowską, Adą Krańską, Hubertem Borwińskim, Michałem Kotem, Dominikiem Błszczykiem i Jankiem Daneckim wywalczyliśmy II miejsce.


strzalka_sportW tym roku największy sukces odniósł Jakub Stroiński, zdobywając w sumo V miejsce na Mistrzostwach Europy a Marek Magdziak i Łukasz Przybylski wywalczyli w zapasach w stylu klasycznym brązowe medale na Mistrzostwach Polski.

Zapisz

Zapisz

top