O SZKOLE

„Jest tylko jeden sposób nauki – przez działanie” – to słowa Paula Coelho, które najlepiej oddają charakter naszej Dwunastki. Każdy, kto spędził w niej choćby chwilę, wie, że jest ona niezwykła. Zapytacie: dlaczego? Powodów jest wiele…

Po pierwsze, nauka w naszej szkole prowadzona jest w taki sposób, że uczniowie uważają ją za cenny dar, a nie ciężki obowiązek. Uczą się dla siebie i osiągają niezliczone sukcesy w różnych dziedzinach nauki i sztuki.

Po drugie, nasi nauczyciele wiedzą, że we współczesnym świecie sama wiedza, choć jest jedyną nieśmiertelną rzeczą pośród wszystkich rzeczy ludzkich, już nie wystarczy, trzeba  jeszcze umieć ją zastosować. Dowodem ich wysokiego wykształcenia jest mówienie
o rzeczach największych w sposób najprostszy.

Po trzecie, nasi uczniowie wiedzą, że dobro to czyn. Mimo wielu obowiązków znajdują czas na zadumę, która jest źródłem ich siły, i na śmiech będący prawdziwą muzyką duszy. Jedni działają więc w Samorządzie Szkolnym, kole teatralnym czy chórze, inni w Klubie Humanitarnym, Dreams&Teams czy Młodych Przedsiębiorcach.

Właśnie na tym polega niezwykłość tego miejsca. Tu uczniowie i nauczyciele pracują ramię w ramię, każdego roku podejmując nowe wyzwania.

Zwyczajni – niezwyczajni, skromni ludzie o niesamowitych umysłach i wielkich sercach tworzą historię naszej szkoły.