KLASA ARTYSTYCZNA NOWE MEDIA

nowe_media_gimnazjum_12

O KIERUNKU NOWE MEDIA                          GALERIA

Klasa artystyczna o kierunku NOWE MEDIA

Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu jest pierwszą szkołą w Polsce, która proponuje edukację w zakresie NOWYCH MEDIÓW i jest dostosowana do trzyletniego cyklu kształcenia w gimnazjum (8 przedmiotów artystycznych). W roku szkolnym 2014/2015 rusza nabór do klasy artystycznej – przyjmowani są uczniowie zamieszkali w obwodzie i poza obwodem szkoły. Warunkiem przyjęcia ucznia do klasy pierwszej z kierunkiem Nowe Media jest udział w teście praktycznym z predyspozycji artystycznych.

Nie oczekujemy od kandydatów umiejętności rysowania!

Chcemy przybliżyć uczniom, czym są Nowe Media, a także w jaki sposób wpływają na sztukę oraz jej odbiór i jak można wykorzystywać nowe technologie w sposób twórczy. W ramach kierunku Nowe Media będziemy zajmować się od strony praktycznej takimi obszarami jak: fotografia, wideo, muzyka, czy działania przestrzenne wykorzystujące kamerę wideo, by stworzyć laboratorium twórcze. Oczywiście to tylko niektóre przykłady. Pojęcie sztuki Nowych Mediów można oznaczać jako sztukę tworzoną przy użyciu i opanowania technicznych umiejętności w zakresie obsługi narzędzi cyfrowych przy rozwijaniu inwencji oraz wrażliwości ucznia. To nowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości wynikające z możliwości jakie otwierają przed uczniem wszelkie nowe technologie na ich wczesnym etapie rozwoju. Najważniejsze jednak jest to, by wszyscy czerpali radość z tworzenia i zrozumieli, że każdy człowiek jest inny, a każda praca jest wartościowa.

Więcej informacji o kierunku Nowe Media w zakładceO kierunku Nowe Media

Współpracujemy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu – szkoła podpisała umowę patronacką w ramach współpracy gimnazjaliści będą uczestniczyć w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez uczelnię.

Współpracujemy z kierunkiem: Media Interaktywne i Widowiska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – szkoła podpisała umowę patronacką w ramach współpracy gimnazjaliści będą uczestniczyć w zajęciach i warsztatach przygotowanych przez Interdyscyplinarne Centrum Badawczym HAT.

Realizacja: Krzysztof Siciński kl. 2 B – vlog promujący nowy kierunek Nowe Media

Osiągnięcia artystyczne uczniów >>

Współpraca z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu:

logo_uap-300x179

Zobacz jaka jest atmosfera w Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia