KLUBY UCZNIOWSKIE

strzalka_klubySAMORZĄD UCZNIOWSKI

Opiekunowie: mgr Marlena Mikołajczak-Majtas i mgr Sebastian Jankowski

Jesteśmy grupą zgranych, spontanicznych, twórczych i pracowitych młodych ludzi. Otwartą na potrzeby społeczności uczniowskiej i nie tylko. Chętnie podejmujemy różne wyzwania, które uczą nas samodzielności, odpowiedzialności oraz tolerancji.

Organizujemy:
– Wybory do SU
– Dzień Nauczyciela
– Dzień Edukacji
– Dzień Chłopca
– Dzień Kobiet
– Walentynki
– Spotkania z ludźmi kultury i polityki
– Ligę Klas
– Dyskoteki

Przeprowadzamy oraz włączamy się w różne akcje:
– Sprezentowaliśmy poznańskim Koziołkom przy Urzędzie Miasta stroje mikołajkowe
– Dni Otwarte naszego gimnazjum
– Targi Edukacyjne
– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
– Góra Grosza
– „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Współpracujemy z:
– Radą Rodziców
– Radą Osiedla
– Koleżankami i kolegami z programu „Socrates Comenius”
– Samorządem Uczniowskim z Nowego Tomyśla
– Klubem Kariery, Klubem Humanitarnym i Młodymi Przedsiębiorcami
– Panią Psycholog – Grupa Socjoterapeutyczna

Dzięki naszym działaniom życie w gimnazjum jest o wiele ciekawsze, a możliwość decydowania o tym daje nam poczucie własnej wartości i kształtuje naszą przyszłą osobowość.

Nasze motto:
„Na sukces składa się dziesięć procent natchnienia i dziewięćdziesiąt procent ciężkiej, ale dającej satysfakcję pracy.”

strzalka_klubyKLUB NOWE MEDIA

Opiekunowie: mgr Kamil Wnuk i mgr Krzysztof Jauksz

W roku szkolnym 2014/2015 rozpoczął działalność Klub Nowe Media, który ma rozwijać potencjał uczniów w dziedzinie Sztuki Nowych Mediów. A także uczyć w jaki sposób media wpływają na sztukę, odbiór oraz jak wykorzystywać nowe technologie w sposób kreatywny.
Podstawą projektu jest:
– Telewizja 12
– DKF Dyskusyjny Klub Filmowy
– Zajęcia artystyczne (pozalekcyjne)
– współpraca z uczelniami (projekty artystyczne)
– Galeria Plakatu Filmowego

strzalka_klubyKLUB HUMANITARNY

Opiekunowie: mgr Alicja Przybylska i mgr Ewa Turowska

W naszej szkole bardzo prężnie działa Klub Humanitarny. Wśród inicjatyw Klubu szczególnie wybijają się: – wieloletnia współpraca ze Wspólnotą Burego Misia, – akcje charytatywne na rzecz Przedszkola Specjalnego „Orzeszek”, – współpraca z Fundacją „Mam Marzenie”, której owocem są spełnione liczne marzenia małych i bardzo chorych dzieci. Zapraszamy na stronę internetową Mam Marzenie – pomoc na rzecz schronisk dla zwierząt, – liczne akcje typu „Góra grosza”, „Serce dla Lwowa”, współpraca z młodzieżą z Ukrainy oraz Rodzinnym Domem Dziecka nr 5 w Poznaniu. Klub Humanitarny ma na koncie wiele wyróżnień, między innymi tytuł Najlepszej Inicjatywy Wolontariackiej 2003 roku przyznawanej przez Prezydenta Miasta Poznania, za projekt „Kochamy Bure Misie” oraz tytuł Honorowego Wolontariusza Roku, przyznany przez „Hospicjum domowe” w 2004 roku. W latach 2006 – 2007 Klub Humanitarny otrzymał prestiżowe nagrody przyznane przez fundację „Mam Marzenie” pt.: „Marzenka Roku”, „Darczyńca Roku”. Klub nie spoczywa na laurach, spełnia kolejne marzenia, i wspomaga potrzebujących, a pieniążki zdobywa najczęściej podczas kwest w Tesco.

strzalka_klubyKLUB GIMNAZJALNY

Opiekunowie: mgr Beata Budnik i mgr Hanna Janicka

Rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 2003/2004. Z klubu może korzystać w godzinach 15.30 do 20.00 cała społeczność gimnazjalna, również absolwenci Gimnazjum oraz dawnej Szkoły Podstawowej nr 67.Jest tam stałe łącze internetowe oraz drukarka, a zatem można solidnie popracować…Klub proponuje szeroki wachlarz rozrywek: stół bilardowy, kawiarenka, piłkarzyki, gry karciane, planszowe. W klubie jest również zestaw kina domowego – uczniowie mogą brać udział w spotkaniach filmowych.

strzalka_klubyKLUB MŁODYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Opiekun: mgr Damian Borkowski

W roku szkolnym 2002/2003 rozpoczął działalność Klub Młodych Przedsiębiorców. Do klubu należy ok. 70 uczniów. Jak nazwa wskazuje, uczą się oni szeroko pojętej zaradności. Przedsiębiorcy działają na co dzień, prowadząc Klub Gimnazjalny i sprzedając drożdżówki. Ze zwiększoną siłą uaktywniają się również podczas trwania imprez szkolnych. Pierwszą akcją Klubu Młodych Przedsiębiorców była sprzedaż kwiatów i kartek na Dzień Nauczyciela. Wtedy można było, za symboliczną kwotę, przesłać ulubionemu nauczycielowi życzenia nadawane przez radiowęzeł. Zorganizowali też HALOWEEN z prawdziwie mroczną atmosferą, gdzie można było „zakupić” makijaż, bezowego duszka itp. Do dzisiaj organizują szkolne imprezy, podczas których sprzedają m.in. ręcznie wykonane okolicznościowe kartki, malowane bombki i pyszne domowe wypieki.

strzalka_klubyDREAMS & TEAMS

Opiekunowie: mgr Małgorzata Bętkowska i mgr Anna Stachowiak

Program Dreams & Teams to projekt międzynarodowy mający za zadanie wyszkolić młodzież w wieku gimnazjalnym oraz licealnym na Młodych Liderów sportowych, rozwinąć u nich umiejętności przywódcze, a także zaradność oraz samodzielność. Każda szkoła na świecie posiada szkołę partnerską na terenie Wielkiej Brytanii.
Podstawą projektu jest organizowanie przez młodych ludzi festiwali sportowych dla dzieci w wieku 7-10 lat. Przygotowanie także wiąże się z duża odpowiedzialnością i wieloma nietypowymi zadaniami m.in. zaproszenie tzw. VIP’ów oraz media, zorganizowanie sali, sponsoringu, zakup jedzenia, prezentów dla uczestników zabawy, graficzna oprawa i przygotowanie konkurencji sportowych oraz artystycznych dla dzieci. Młodzi Liderzy wszystko robią sami z niewielką tylko pomocą nauczycieli. Jest to wyjątkowe zadanie dla młodzieży, gdyż uczą się w ten sposób robić rzeczy, które w niedalekiej przyszłości będą ich codziennością. Myślą przewodnią całego projektu jest edukacja sportowa poprzez dobrą zabawę.