IV edycja HORYZONTY MATEMATYKI 2017

HORYZONTY_Gimnazjum_12

IV EDYCJA KONKURSU HORYZONTY MATEMATYKI 2017

Dnia  10 marca 2017 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM czwarta edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Bieżąca edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu , Panią Prof. UAM dr hab. Hannę Krauze- Sikorską z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM i Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Obecnie, jak i w poprzednich edycjach konkurs zachował swą nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). Podobnie, jak w latach poprzednich, tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w niej wzięło około 250 uczniów z różnych części Wielkopolski.

Zwycięzcą trzeciej edycji konkursu Horyzonty Matematyki został Igor Szymczak– uczeń Szkoły Podstawowej Da Vinci w Poznaniu, drugie miejsce zajęła Agata Makowska- uczennica Szkoły Podstawowej nr 70 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu , trzecie natomiast zajęła Natalia Siwek ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im:  Pani Dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia Beata Celczyńska – Piętka wraz z Dziekanem Wydziału Matematyki i Informatyki UAM  Romanem Czarnowskim . Wszystkim uczestnikom a w szczególności Laureatom gratulujemy wiedzy i zdolności oraz pasji, jaką jest dla nich niewątpliwie matematyka.

Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które pomagały, lub przyczyniły się do organizacji konkursu, sponsorom oraz prelegentom t. j.  Patrykowi Bańkowskiemu, Kajetanowi Fiałkowskiemu,  Jakubowi Jacaszek i Laurze Robińskiej których pokazy i prezentacje pozwoliły miło i ciekawie spędzić czas oczekiwania na wyniki konkursu.

top