HORYZONTY MATEMATYKI 2014

logo_horyzonty_matematyki

Wykład HORYZONTY MATEMATYKI >>
Zadania HORYZONTY MATEMATYKI >>

KONKURS MATEMATYCZNY „HORYZONTY MATEMATYKI”
Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny

Gimnazjum nr 12 w Poznaniu wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną przy Wydziale Matematyki i Informatyki UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w konkursie matematycznym „Horyzonty Matematyki”, który odbędzie się dnia 4 marca 2014 roku o godzinie 12:00 – Kampus UAM Morasko, część pierwsza – Wydział Fizyki, ul. Umultowska 85, a druga część – Wydział Matematyki i Informatyki, ul. Umultowska 87.

Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie fundacji pod adresem:

w terminie do 21 lutego 2014 roku. Uczniowie są zobowiązani również do wypełnienia i dostarczenia w dniu konkursu pisemnej zgody rodziców – załącznik. Szkoły zgłoszone do konkursu otrzymają najpóźniej do 25 lutego 2014 roku e-maila potwierdzającego uczestnictwo w konkursie.

strzalka_naukZałącznikZgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu
format PDF

strzalka_naukRegulamin konkursu matematycznego Horyzonty Matematyki
format PDF