horyzonty2016

I edycja HORYZONTY MATEMATYKI 2014 >>
II edycja HORYZONTY MATEMATYKI 2015 >>
III edycja HORYZONTY MATEMATYKI 2016 >>

KONKURS MATEMATYCZNY „HORYZONTY MATEMATYKI”
Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny

Gimnazjum nr 12 w Poznaniu wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu matematycznego „Horyzonty Matematyki”, który odbędzie się dnia 18 marca 2016 roku o godzinie 12:00 na terenie Kampusu UAM Morasko – Wydział Matematyki i Informatyki, ul. Umultowska 87.

Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 osób. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem strony internetowej > kliknij < w terminie do 8 marca 2016 roku, jednak w przypadku przekroczenia limitu miejsc organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zablokowania listy.  Uczniowie są zobowiązani również do wypełnienia i dostarczenia w dniu konkursu pisemnej zgody rodziców – załącznik. Szkoły zgłoszone do konkursu otrzymają najpóźniej do 13 marca 2016 roku e-maila potwierdzającego uczestnictwo w konkursie.

Miło nam poinformować, że obecna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Kontakt:

Koordynator z Gimnazjum nr 12:
Kinga Kolczyńska-Przybycień
E-mail: kingakolczynska1@o2.pl

Wydział Matematyki i Informatyki UAM:
Magdalena Adamczak
E-mail: magdam@amu.edu.pl

Organizatorzy:

logo_gim_12

im. Jacka Kuronia w Poznaniu

Honorowy Patronat:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego    Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak