III edycja HORYZONTY MATEMATYKI 2016

HORYZONTY_Gimnazjum_12

III EDYCJA KONKURSU HORYZONTY MATEMATYKI

Dnia  18 marca 2016 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM trzecia edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Bieżąca edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez: Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Obecnie, jak i w poprzednich edycjach konkurs zachował swą nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). Podobnie, jak w latach poprzednich, tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w niej wzięło około 300 uczniów z różnych części Wielkopolski.

Zwycięzcą trzeciej edycji konkursu Horyzonty Matematyki został Kosma Kasprzak – uczeń Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie, drugie miejsce zajął Piotr Niedziela – uczeń Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach, trzecie natomiast zajęła Maria Sroka ze Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu. Wyróżnienia natomiast uzyskali: Natalia Siwek – uczennica Zespołu Społecznych Szkół nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu oraz Grzegorz Wełyczko- uczeń  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Polskiego Morza w Lesznie.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im: Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM  Roman Czarnowski wraz z Panią Dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia Beatą Celczyńską – Piętką. Wszystkim uczestnikom a w szczególności Laureatom gratulujemy wiedzy i zdolności oraz pasji, jaką jest dla nich niewątpliwie matematyka.

Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które pomagały, lub przyczyniły się do organizacji konkursu, sponsorom oraz prelegentom t. j. Wiktorowi Fiedorow, Janowi Firlej, Laurze Robińskiej oraz Łukaszowi Szczyt, których pokazy i prezentacje pozwoliły miło i ciekawie spędzić czas oczekiwania na wyniki konkursu.

 

IMG_7375 IMG_7380 zdj 4 zdj2

Horyzonty Matematyki III wykład

Horyzonty Matematyki III test

Horyzonty Matematyki III dogrywka

Prezentacja Czwarty wymiar-Łukasz Szczyt

Prezentacja Systemy liczbowe -Laura Robińska

top