HORYZONTY MATEMATYKI 2015

logo_horyzonty_matematyki

Dnia  20 marca 2015 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM druga edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Bieżącą edycję konkursu swym patronatem objęło również Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Obecnie, jak i poprzednio konkurs zachował swą nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). W tym roku konkurs cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem, ściągając szerokie rzesze uczniów, nawet z najbardziej odległych krańców naszego województwa, których liczba przekroczyła 300 osób z około 50 szkół podstawowych.

Zwycięzcą drugiej edycji konkursu Horyzonty Matematyki został Marek Regdosz – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach, drugie miejsce zajął Cezary Botta – uczeń Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Rokietnicy, trzecie natomiast zajęła Lena Woźniak- uczennica Szkoły Podstawowej nr 77 im. Piętnastego Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu. Wyróżnienia natomiast uzyskali: Jadwiga Kolasińska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Poznaniu oraz Aleksandra Ziółkowska- uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bylicach.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im: Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM  Roman Czarnowski wraz z Panią Dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia Beatą Celczyńską – Piętką. Wszystkim uczestnikom a w szczególności Laureatom gratulujemy wiedzy i zdolności oraz pasji, jaką jest dla nich niewątpliwie matematyka.

Pragniemy również podziękować wszystkim osobom, które pomagały, lub przyczyniły się do organizacji konkursu, sponsorom oraz prelegentom t. j. Andrzejowi Chabraszewskiemu, Wiktorowi Fiedorow, Janowi Firlej oraz Laurze Robińskiej, których pokazy i prezentacje pozwoliły miło i ciekawie spędzić czas oczekiwania na wyniki konkursu.

Wykład HORYZONTY MATEMATYKI >>
Zadania HORYZONTY MATEMATYKI gr. A >>
Zadania HORYZONTY MATEMATYKI gr. B >>
Dogrywka HORYZONTY MATEMATYKI >>
Rozwiązania HORYZONTY MATEMATYKI >>
Prezentacja Pseudaria – Laura Robińska >>
Prezentacja Figury 4 wymiarowe – Andrzej Chabraszewski >>

Film do prezentacji: Figury 4 wymiarowe

top