GALA WRĘCZENIA NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ OBA IM. JACKA KURONIA

Dnia 2 kwietnia 2014 r. w Księgarni Bookarest – Stary Browar w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień I Ogólnopolskiego Biennale Artystycznego im. Jacka Kuronia kategoriach fotografia i film.
Szczególne podziękowania kierujemy dla Księgarni Bookarest za możliwość udostępnienie przestrzeni i pokazanie wystawy pokonkursowej w dniach 02-06.04.2014 roku.
Zdjęcia z gali wręczenia nagród i wyróżnień >>
Napisali o OBA im. Jacka Kuronia – Głos Wielkopolski >>
Napisali o OBA im. Jacka Kuronia – epoznan.pl >>
Napisali o OBA im. Jacka Kuronia – Stary Browar >>

FOTOGRAFIA

• I MIEJSCE – Wiktoria Anczyk Kuronowiczki przed szkołą” – Gimnazjum nr 3 im. Jacka Kuronia w Żorach
  • II MIEJSCE – Anna KurpObcy we własnej skórze” – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich nr 1 w Goleniowie
  • III MIEJSCE – Patryk MatuszakPozostać sobą” – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu

FILM

• I MIEJSCE – Kacper Pluskota, Jędrzej Niedźwiecki45 groszy” – Gimnazjum nr 4 im. Zjednoczonej Europy w Lesznie
  • II MIEJSCE – Krzysztof KurzawskiPóźniej” – Gimnazjum nr 4 im. Zjednoczonej Europy w Lesznie
  • WYRÓŻNIENIE – Gerald Glabus1956 1989” – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu
  • WYRÓŻNIENIE – Rafał FiukAkwarium” – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

„Gimnazjaliści w nietypowy sposób uczcili pamięć Jacka Kuronia”  ANNA JARMUŻ, GŁOS WIELKOPOLSKI z dnia 2014-04-03

W księgarni Bookarest w Starym Browarze wręczono w środę nagrody za najlepsze filmy i zdjęcia. Ich autorami byli gimnazjaliści. I Ogólnopolskie Biennale Artystyczne było poświęcone pamięci Jacka Kuronia.

Paweł-Miecznik

foto. Paweł Miecznik

Nagrody wręczały uczniom Beata Celczyńska – Piętka – dyrektorka Gimnazjum nr 12 oraz Danuta Kuroń – żona zmarłego polityka Jacka Kuronia

– Proszę spróbować mnie zrozumieć: w garniturze czułbym się jak pajac – mawiał Jacek Kuroń, polski polityk, jeden z przywódców opozycji w okresie PRL. Cytat ten posłużył młodzieży jako inspiracja do wykonania filmów i fotografii. I Ogólnopolskie Biennale Artystycznych im. Jacka Kuronia, zorganizowało poznańskie Gimnazjum nr 12. W ten sposób uczniowie i nauczyciele postanowili upamiętnić patrona szkoły.

– W tym roku przypada 80 rocznica urodzin Jacka Kuronia oraz 10 rocznica jego śmierci. Zależało nam, aby przywołać jego pamięć i aby inni o nim usłyszeli – tłumaczy Beata Celczyńska – Piętka, dyrektorka Gimnazjum nr 12.

Dlaczego akurat konkurs fotografii? – Takich akcji skierowanych do gimnazjalistów jest bardzo mało. Myślę, że nasz patron byłby zadowolony, że postanowiliśmy uczcić jego pamięć właśnie w ten oryginalny sposób – stwierdza dyrektorka.

Udział w konkursie wzięli nie tylko gimnazjaliści z Poznania, ale też uczniowie z Żor, Leszna czy Goleniowa. Nagrody dla najlepszych wręczono w środę, w księgarni Bookarest w Starym Browarze.

– Miejsce to wybraliśmy nieprzypadkowo. To właśnie tutaj sztuka łączy się z biznesem. W tym wypadku mamy połączenie sztuki i edukacji – mówi Beata Celczyńska – Piętka.

W uroczystości uczestniczyła Danuta Kuroń – żona zmarłego polityka.

Fotografia

1-oba-Wiktoria-AnczykWiktoria Anczyk Kuronowiczki przed szkołą” – Gimnazjum nr 3 im. Jacka Kuronia w Żorach

2-oba-Anna-KurpAnna KurpObcy we własnej skórze” – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów Polskich nr 1 w Goleniowie

3-oba-Patryk-MatuszakPatryk MatuszakPozostać sobą” – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu