FESTIWAL NARODÓW W „DWUNASTCE”

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje a z nimi podróże – Grecja, Hiszpania – kto wie – może Meksyk czy Kenia? A u nas, w Dwunastce, już od poniedziałku do środy w ramach Festiwalu Narodów odwiedzimy 10 państw świata.

Klasy, które zgłosiły się do konkursu w ramach krótkiej prezentacji na długiej przerwie przekażą wszystkim  najważniejsze ciekawostki dotyczące wylosowanego przez siebie kraju, zaprezentują symbole, stroje kojarzące się z nim i poczęstują charakterystycznym daniem.

I tak – w poniedziałek odwiedziliśmy trzy bardzo różne kraje europejskie – od deszczowej Wielkiej Brytanii z puddingiem do słonecznej Italii z pizzą i spaghetii po elegancką, artystyczną Francję z żabimi udkami ( naprawdę można było ich spróbować!). We wtorek odbyła się wycieczka po Indiach, USA  i Hiszpanii

W imieniu Samorządu i klasy 3E ( pomysłodawcy konkursu ) zapraszamy na kolejny dzień.

top