FESTIWAL FILMOTEKI SZKOLNEJ

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pierwszego dnia odbyły się spotkania i warsztaty, wycieczka do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie zobaczyliśmy wystawę „Plan filmowy – Miasto 44” oraz Laboratorium Filmowe. Drugiego dnia w Warszawskiej Szkole Filmowej dzięki Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na targach projektów prezentowaliśmy nasze działania i rozmawialiśmy z Kamilem Polakiem, który pogratulował nam wysokiego poziom animacji i filmów wideo. Wymienialiśmy doświadczenia i nawiązywaliśmy kontakty do dalszej współpracy. Emocji, doświadczeń i prezentów cała masa.

Zobacz relację fotograficzną >>

Uczestnicy 5. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie:

  • Banachowicz Bartłomiej, kl 1 H
  • Kowalczyk Bartosz, kl. 1 B
  • Siciński Krzysztof, kl. 2 B

V Festiwal Filmoteki Warszawa 2014 (7)

gimnazjum 12

 

KAMIL POLAK
(ur. 1980r.) Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, specjalność: Film Animowany i Efekty Specjalne w PWSFTviT w Łodzi.
W latach 2003 – 2007 współpracował z łódzkim studiem filmowym Se-Ma-For. Wykładał podstawy animacji klasycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2007/2008). W 2008 związał się ze studiem Human Ark specjalizującym się w dziedzinie filmów animowanych i efektach specjalnych, gdzie pracuje do dziś.

„Kacperiada” – zwiastun. Reż. Kamil Polak

 

 

top